Ana içeriğe atla

Kore Dizisi İzleme Hastalığı

Kore dizisi izleme hastalığı  
Bulaşıcı olduğunu söylemek mümkün. 

Belirtileri;
 "Acumma , acussi, sarageo" gibi kelimeleri cümle içinde kullanma.
Durduk yere canın spagetti çekmesi (ramen bulamadığından)
 Tüyü bitmemiş yetimden hoşlanma. 
Okuma hızında büyük ilerleme (alt yazı okumaktan olsa gerek)
 Bir de kortizon aman işte KorDizon eksikliği diyebiliriz.

 Korunma yolları :  
Kore dizisi izlenen ortamlardan uzak durma
Yukarıdaki belirtileri gösteren arkadaşlardan ilişkinizi kesme,
Bu konudaki blog yazılarını bile görmezden gelme..

 Fakat artık çok geç diyor bu hastalığa müptela olduğunuzu biliyorsanız tedavisinin mümkün olmadığını ama yine de Allah'dan ümit kesmemek gerektiğini söyleyebilirim.

Bu hastalığın nedeni tam olarak bilinmese de dizileri tercüme eden arkadaşlar sayesinde neredeyse aynı atalara sahip olduğumuza inanıp hastalığın genetik bir rahatsızlık olabileceği tezini bile ortaya atacağım. Baksanıza atasözlerimiz ne kadar benzer :)    

Yorumlar

 1. Kore dizlerine bir bölüm diyip başlarsın sonra birde bakarsın ki 10 bölüm izlemişsin .Her gün boş vakit bulup hemn kore dizisi izlemeye başlarsın .Öyle müptala olursun ki bir dizi bitince ara vermeden diğerine başlarsın .

  YanıtlaSil
 2. Herkes bırskmalısın diyor fakat kimse bu kadar güzel tavsiyeler vermeye cesaret edemiyor 😂😂 bayıldım! Ellerine sağlık yazılarını eğlenerek okuyorum, neden daha önce bulamadıysam..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Beğendiğine sevindim :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))