Enes Kaya ve Amerika'nın Oyunu


Ya bu kızın da işi gücü yok her fırsatta Enes Kaya'dan bahsediyor demeyeceğinizi umarak bugün de Enes Kaya'dan bahsedeceğim. Aslında Enes Kaya'nın nezdinde Kore televizyonlarından ve Amerikanın oyunlarından söz edeceğim. Söyleyeceklerim size komplo teorisi gelebilir. Sıkıntı yok.
Komplo olmasa da teori olduğu doğrudur. Henüz kanıtlanmamış hipotezlerim var benim. 
Hadi şimdi konuya gelelim.
Belli başlı Türk televizyonlarının örtük programlarında toplumu değiştirmek dönüştürmek olduğu aşikar. Bu değişim ve dönüşümü özellikle diziler aracılığı ile yaptıkları da biliniyor. Toplumu yozlaştırma ve kültür asimilasyonuna uğratma konusunda sistemli, istikrarlı ve kapsamlı bir planın tuğlaları tek tek itinayla diziliyor. Yahudi ve Hristiyanlar bu projelerin mimarlığını yapıyorlar. Peki sadece Türkiye için mi geçerli bu durum ? Hayır. Dünya'nın pek çok yerinde toplumlar aynı oyunun oyuncakları konumundalar. 
Youtube'da genellikle farklı ülkelerle ilgili videolar izlerim. Anlamak için. Tanımak için. Gördüğüm şu ki dünyanın pek çok ülkesinde genelde aynı formatlı programlar yayınlanıyor. Aynı senaryoların farklı uyarlamaları ile diziler çekiliyor. Esasında herkes aynı şeyleri izliyor. Bu yüzden herkes aynı şeyleri seviyor, aynı şeyleri giyiyor, yiyor, aynı şeylere gülüyor. 
"Tek dil tek din tek millet" (global- küresel dünya) hayaline adım adım gidiliyor. 
Gördüğüm kadarıyla Kore dizilerinde misyonerlik faaliyetleri daha açıktan hatta doğrudan yapılıyor. Kilisesiz dizi yok denecek kadar az. En çok izlenen dizilerde yerde değil de masada yemek yeniyor ramen değil de spagetti tercih ediliyor. Kafasına esen soluğu Amerika'da alıyor. Yazacak çok şey var da sadede gelsem iyi olur.
Bizim Enes Kaya kardeşimiz de Misyoner faaliyetlerin bu denli yoğun olduğu bir medyada İslami olgulardan bahsediyor. Korelilere İslam diye bir dinin varlığını hatırlatıyor. İçki içmemekten, zina etmemekten bahsediyor. Aile nedir yeniden hatırlatıyor. Bu çok değil mi? İnanın, değil Kore televizyonları Türk televizyonları için bile çok. Bu kadarına nasıl tahammül edebilirler ki? Olmaz olamaz.
Rivayet odur ki Enes Kaya hatalı bir iş yapmış. Adı yanlış bir şekilde bir kadınla anılmış. Bu nedenle televizyonlardan elini eteğini çekip savaş meydanından sessiz ve sedasız ayrılıyormuş. (Olayın doğruluğu ya da yanlışlığı hakkında yorum yapacak değilim) Her durumda karalanmış bir İslam imajı söz konusu. 
Bu vaka, ya Enes Kaya'nın İfk Hadisesi olarak tarihe geçer,
Ya da Asyalıların, Türkleri yenmenin tek silahı olan "Kadın"ı kullanarak kazandıkları yeni bir zafer olarak. Bakınız: Asya Hunlarının Yıkılışı. 
Ne diyelim umarım dönüşümüz muhteşem olur.Yorumlar

  1. Sonunda biri Kore olayını çözmüş... evet dizi izlemesi güzel gidilmesi,de o ülkeye güzel ama bu kadar abartılması sizin yazdıklarınızı okudum ya çok şükür teşekkür ederim. Paylaşımınız için daha çok yazarsanız çok mutlu olurum çünkü aşırı saplantı yapanlar var bu koreyi ve aynen dediğiniz gibi kilise veya türevi o kadar çok işeniyor ki Bağnaz değilimdir Ama aşırısı toplulumuz için zarar sizin gibi bilgilendirici insanların olması beni mutlu ediyor

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Fırsat buldukça inşallah bu tür yazılar yazmayı istiyorum :)

      Sil

Yorum Gönder