Ana içeriğe atla

Enes Kaya ve Amerika'nın Oyunu


Ya bu kızın da işi gücü yok her fırsatta Enes Kaya'dan bahsediyor demeyeceğinizi umarak bugün de Enes Kaya'dan bahsedeceğim. Aslında Enes Kaya'nın nezdinde Kore televizyonlarından ve Amerikanın oyunlarından söz edeceğim. Söyleyeceklerim size komplo teorisi gelebilir. Sıkıntı yok.
Komplo olmasa da teori olduğu doğrudur. Henüz kanıtlanmamış hipotezlerim var benim. 
Hadi şimdi konuya gelelim.
Belli başlı Türk televizyonlarının örtük programlarında toplumu değiştirmek dönüştürmek olduğu aşikar. Bu değişim ve dönüşümü özellikle diziler aracılığı ile yaptıkları da biliniyor. Toplumu yozlaştırma ve kültür asimilasyonuna uğratma konusunda sistemli, istikrarlı ve kapsamlı bir planın tuğlaları tek tek itinayla diziliyor. Yahudi ve Hristiyanlar bu projelerin mimarlığını yapıyorlar. Peki sadece Türkiye için mi geçerli bu durum ? Hayır. Dünya'nın pek çok yerinde toplumlar aynı oyunun oyuncakları konumundalar. 
Youtube'da genellikle farklı ülkelerle ilgili videolar izlerim. Anlamak için. Tanımak için. Gördüğüm şu ki dünyanın pek çok ülkesinde genelde aynı formatlı programlar yayınlanıyor. Aynı senaryoların farklı uyarlamaları ile diziler çekiliyor. Esasında herkes aynı şeyleri izliyor. Bu yüzden herkes aynı şeyleri seviyor, aynı şeyleri giyiyor, yiyor, aynı şeylere gülüyor. 
"Tek dil tek din tek millet" (global- küresel dünya) hayaline adım adım gidiliyor. 
Gördüğüm kadarıyla Kore dizilerinde misyonerlik faaliyetleri daha açıktan hatta doğrudan yapılıyor. Kilisesiz dizi yok denecek kadar az. En çok izlenen dizilerde yerde değil de masada yemek yeniyor ramen değil de spagetti tercih ediliyor. Kafasına esen soluğu Amerika'da alıyor. Yazacak çok şey var da sadede gelsem iyi olur.
Bizim Enes Kaya kardeşimiz de Misyoner faaliyetlerin bu denli yoğun olduğu bir medyada İslami olgulardan bahsediyor. Korelilere İslam diye bir dinin varlığını hatırlatıyor. İçki içmemekten, zina etmemekten bahsediyor. Aile nedir yeniden hatırlatıyor. Bu çok değil mi? İnanın, değil Kore televizyonları Türk televizyonları için bile çok. Bu kadarına nasıl tahammül edebilirler ki? Olmaz olamaz.
Rivayet odur ki Enes Kaya hatalı bir iş yapmış. Adı yanlış bir şekilde bir kadınla anılmış. Bu nedenle televizyonlardan elini eteğini çekip savaş meydanından sessiz ve sedasız ayrılıyormuş. (Olayın doğruluğu ya da yanlışlığı hakkında yorum yapacak değilim) Her durumda karalanmış bir İslam imajı söz konusu. 
Bu vaka, ya Enes Kaya'nın İfk Hadisesi olarak tarihe geçer,
Ya da Asyalıların, Türkleri yenmenin tek silahı olan "Kadın"ı kullanarak kazandıkları yeni bir zafer olarak. Bakınız: Asya Hunlarının Yıkılışı. 
Ne diyelim umarım dönüşümüz muhteşem olur.Yorumlar

  1. Sonunda biri Kore olayını çözmüş... evet dizi izlemesi güzel gidilmesi,de o ülkeye güzel ama bu kadar abartılması sizin yazdıklarınızı okudum ya çok şükür teşekkür ederim. Paylaşımınız için daha çok yazarsanız çok mutlu olurum çünkü aşırı saplantı yapanlar var bu koreyi ve aynen dediğiniz gibi kilise veya türevi o kadar çok işeniyor ki Bağnaz değilimdir Ama aşırısı toplulumuz için zarar sizin gibi bilgilendirici insanların olması beni mutlu ediyor

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Fırsat buldukça inşallah bu tür yazılar yazmayı istiyorum :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))