Ana içeriğe atla

Kpss Sonuçları Açıklandı

2015 Kpss sonuçları gecikmeli de olsa nihayet açıklandı. Şekil A'da gördüğünüz sonuç belgesi bana ait. İyi mi yoksa Kötü bir sonuç mu doğrusu pek fikir yürütemiyorum. 
Yoğun hem de çok yoğun bir dönemin ardından böyle bir sonuç hiç fena değil diye avutuyorum kendimi..
Hiç deneme çözmediğim için mutluyum. Son bir ay dershaneye gitmediğim için mutluyum. Boyum kadar kitaptan sadece 3 tanesini adam akıllı çalıştığım diğerlerinde kalem oynatmadığım için mutluyum.
Sınavlardan sonra genellikle çalıştığım zamanlara değil çalışmadığım zamanlara sevinirim. İyi ki aksam dizi mi izledim derim mesela.. 

Bu sene kpss'ye hazırlanacaklar için söylüyorum çok sıkmayın kendinizi. Kpss için 3 ay yeterli.. Hatta fazla bile.
Matematik yapamıyorum diye de üzülmeyin 4 matematik sorusu yapıp 3'ü de yanlış olan ben 85 alabiliyorsam siz 10 tane matematikle Türkiye birinciliğine oynarsınız herhalde :-)
Gezin tozun, dershaneye kesinlikle gitmeyin. Sadece bir soru bankası bir konu anlatımını adam akıllı çalışın yeter.
Onun yerine çokça kitap okuyun. Türkçe sorularını garantilersiniz.
Ha bu arada sınav olacak diye orucunuzu yemeyin sakın, orucunu yiyenler benden çok puan almadılar bilmiş olun.
Sınav öncesinde ve sonrasında stres yapabilirsiniz ama sınav esnasında rahat olun. 
Benden bu kadar gerisi size kalmış..

Yorumlar

 1. Tebrik ederim daha ne olsun.Bu puanla istediğiniz yere rahatlıkla yerleşirsiniz diye düşünüyorum.Çok çalışıp stres yapmadan böyle güzel sonuçlar almakta insanı acayip mutu ediyor yani :) Bir kerede ben yaşamıştım o duyguyu.Aşırı stres başarıyı düşürüyor.Benim de kardeşim girdi.Bundan sonrası iyi bir yere atanmak artık hayırlısı olsun diyeyim.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim. Umarım kardeşin de umduğu sonuca ulaşmıştır. Herkes için hayırlısı olsun

  YanıtlaSil
 3. Selam arkadaşım bayadır yoksun yerleştirmeler yapıldı eminim atanmışsındır merak ettim acele cevap :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şükür atandım. Artık ben de İstanbulluyum :-)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))