1 Eylül 2015 Salı

Kırgın Çiçekler (Kötülüğün Özü)


Kötülüğün bir çok sebebi olabilir ama hiç bir mazereti olamaz..
Hiç kimse durduk yere kötü olmaz, kötülük yapmaz elbet ama bir kötülüğe de mazeret olmaz hiç bir sebep..

Buraya nereden geldim? Nasıl geldim? Neden geldim? Çıktım geldim.. :-)

En son Karadayı'nın ilk sezonunda bıraktığım dizi izleme ritüelimi Kırgın Çiçeklerle yeniden başlattım. Bu konu hakkında daha önce de bir yazı yazmıştım. İnşallah bu dizi tutar demiştim. Eşref saatine denk gelmiş duam kabul oldu. Yukarıda yazdığım "burada ne anlatılmak isteniyor" duygulu paragrafımı işte tam da bu dizideki bir sahneden yola çıkarak yazdım.

Dizinin en malı -dizi maldan geçilmiyor da- Kemal, bu bölümde sanki günah çıkarırcasına "ben kötüyüm tamam da bir sor niye kötüyüm" ana temalı sahnelerle karşımıza çıktı. "Hiç kimse durduk yere kötü olmaz" algısı yaratılmak istenen sahneler bile keMAL'ı benim nezdimde aklamadı. Mazur da göstermedi üstelik. 

Evet yıllarca "kötü çocuk değil kötü anne baba vardır" düşüncesini savunan bir insan oldum. Evet, 18 yaşından küçüklerin suçlarının cezalarını da anne babaları ödemeli diye fikir beyanında bulundum. Ama yine de "küçükken babam beni dövüyordu ben de sapık bir adam olup çıktım" ne ya!! 

Böyle çok aile tanıdım, problemli yani.. 5 çocuklu aile düşünün mesela, babasında her bir yolsuzluk var. Çocuklar da sorunlu oluyor elbette. Ama biri, ikisi sorunlu olsa da hepsi olmuyor. Böyle ailelerden öyle pırlanta çocuklar çıkıyor ki aklın şaşar. Ve o çocuk hiç "ama'lı keşke'li oysa'lı cümleler" kurmuyor. Hiç bir mazeret uydurmuyor. Demek ki böyle şeyler de olabiliyor.

Sayın senarist sana sesleniyorum :-) benden ke-MAL'a acımamı üzülmemi bekleme. Yapamıyorum. Kemal gibilere de acıyamıyorum. Yalnız pişman olmaları müstesna. Allah affederse benim de boynum kıldan ince..

Ha bir de konuyla alakası yok ama o Cemre'yi her bölüm ağlatmayın ya.. Azıcık ara verin. Bir de bir de şu ke-MAL'in karısı ile kızına bir DNA testi istiyorum. O kadın, o kızın öz annesi olamaz.. 
Hadi konuyu ke-MAL'a cevabımla bitirelim. Bakınız Şekil A:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google+ Followers