Ana içeriğe atla

Doğu Demirkol


Doğu Demirkol diye bir arkadaş geçenlerde Güldür Güldür Show'a çıkmış. O programı komik bulmadığımdan izlemiyordum. Ara sıra çocuklar "Şevket" diye birinden bahsediyorlar da (sanırım showdaki bir tipleme) olaya fransız kalıyorum. Neyse whatsapp grublarından birinde bu arkadaşın katıldığı programın linkini attılar. Bir dinleyeyim dedim. O gün bugün en az 10 kez aynı videoyu izledim ve her seferinden aynı esprilere tekrar tekrar gülüyor buldum kendimi.

Ağır Abla olduğumdan kolay kolay her şeye gülmem. Hele komiklik olsun diye bel altı konuşmalar yapılırsa iğrenirim izlemem. Cem Yılmaz bile bu tarz espriler yapınca itici gelir. (Gerçi özünde de itici biri olduğunu düşünürüm ama adam zeki ve espride kalite, buna laf yok) Her neyse en son, bel altı espri yapmadan da insanları güldürmenin mümkün olduğunu gösteren Atalay Demirci'ye gülmüştüm fakat onun da elinde fazla malzeme olmadığını bütün kredisini Yetenek Sizsiniz de bitirdiğini düşünüyordum. Özünde komik değil de bu işi çok emek vermiş ve komik hikayeler biriktirmiş biri bence. Çoğu zaman bayat esriler yapması onu da zirveye taşıyamadı ne yazık ki..

Bu arkadaş ise başka. Bunun hikayeler orijinal bir kere. Başka yerde yok. Çalıntı ya da alıntı değil de bizzat kendi tesbitleri gibi. Ya da bana öyle geldi bilmiyorum. Gerçekten komik biri. Ve geleceği olan biri. Tarihe not düşüyorum bu arkadaş iyi yerlere gelir.

Favori esprilerimi yazıyorum:

Hangimiz Dear Passenger..
Ben Fatih Sultan Mehmet'in yerinde olsam..
Kabin ekibi de Ayşegül, Büşra..
Karısı da 3000 alsa.. :))

Ben ne mi diyorum alttaki linke tıkladığınız da anlayacaksınız..
Buraya Tıkla

Yorumlar

  1. Senin yazindan sonra acip izledim gercekten komikmis anlattiklari baya guldum :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))