Ana içeriğe atla

Ben Yandım Siz Yanmayın, Aman Ha Sakın Kanmayın

SİGNAL WHİTE NOW TOUCH

Yukarıda ismi geçen ürün bir diş makyaj ürünüdür. Televizyonda reklamını görüp hemen vurulduğum, acaba nerede bulabilirim diye Google amcaya sorduğum, ünlü bir markette bulduğum ama aldığıma pişman olduğum bir üründür kendileri.

Önceki yazımda da bahsettiğim gibi, bir ürünü almadan önce hakkında bir çok araştırma yapar mutmain olduktan sonra alırım. Ama bu sefer öyle olmadı. Çünkü dişlerimden çektiğim kadar başka şeyden çekmedim diyebilirim. Herkesten daha fazla bakım yapmama rağmen dişlerimin durumu pek iç açıcı değil. Bu nedenle söz konusu alanda çıkan her yeniliğe hevesleniyor ve hiç düşünmeden deniyorum. 

Signal'in malum ürünü televizyon reklamlarında dişleri anında beyazlatma garantisi sunan bir ürünmüş gibi lanse ediliyor. Bir kez kullanın ve dişleriniz bembeyaz olsun. Sihir gibi bir şey :) Sonra markete gidiyorsunuz, fiyatını öğreniyorsunuz. Tam 49.90 TL. Uff fiyatı da amma çok. Kesin mükemmel bir ürün, adamlar sonunda yapmış, diyorsunuz. Ama yapmamış. Bunu kullanınca anlıyorsunuz.

Ürünü bir hevesle alıyor paranızı içiniz acıya acıya tezgahtara veriyorsunuz. Eve dönüp paketi açtığınızda harika bir ambalaj ile karşılaşıyorsunuz. Görüntüden resmen kalite akıyor. Meğer 49.90'nın 49 lirasını ambalaj için alıyorlarmış, bunu çok sonra fark ediyorsunuz. Paketin içeriğine bakınca kalem görünümlü, oje kokulu, sulu boya yapılı, bir acayip şeyle karşılaşıyorsunuz. Bu şeyi dişlerinize sürüp kuruyana kadar beklemenizi istiyorlar sizden. Bir buçuk iki dakika bekledikten sonra kuruyan ve dişlerinizin üzerinde bir tabaka oluşturan şeyin renginin beyaz olduğu doğru ama dişleri beyazlattığı filan külliyen yalan. Zaten dişlerinizde bir tabaka gibi görünen bu şey dokunur dokunmaz da çıkan bir şey. Oje gibi kalıcı ve kapatıcı değil. 

Alırken kullandıkça dişleri beyazlatan bir macun gibi düşündüğüm şeyin kalitesiz bir makyaj ürünü olduğuna mı yanayım, bu şeye elli lira verdiğime mi? Ben yandım siz yanmayın, aman ha sakın reklamlara kanmayın..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 


En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.


İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))

Arapça Alt Yazılı Türk Dizisi İzleme Mantığı

İlahiyat Fakültesi'nde Arapça hazırlık sınıfından geriye kalan yarım yamalak bir Arapça'm var. Onun da elimden kayıp gitmesinden korkuyorum.
Malum şu sıralar Türk dizileri Arap ülkelerinde pek popüler. Youtube'da bir çok dizimizi Arapça dublaj ya da alt yazı ile bulmak mümkün. Ben de Arapça'ma sahip çıkma bahanesi ile bu dizilere takılıyorum. Eğlenirken öğreniyorum. Çok da faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Çoğu zaman
 "Aslında bu kadar basit ben de bu cümleleri kurabilirim ama neden kuramıyorum" diyorum.  Bazı cümle kalıplarının fotoğraflarını hem kendim hem de benim gibi Arapça'ya gönül verenler için kaydettim. Sizin için paylaşıyorum :
"Şu dünyada kaç milyon kişi senin yerinde olmayı istiyor biliyor musun canım kardeşim ? " ( bilemezsin)

"Bizim beraber olmamız imkansız!!" (ayrı dünyaların insanları onlar)

"Bu eski Türk Filmi değil, Biz ayrı dünyaların insanlarıyız, ne ya?"


"Büyük aşklar kavgayla başlar komserim" (klişed…