24 Şubat 2018 Cumartesi

Abaya ya da Kimono Nasıl Dikilir?

Son zamanlarda dikiş dikmeye merak saldığımı daha önceki yazılarımdan birinde zikretmiştim. Dikiş dikmeye başlayalıberi piyasadaki bütün kıyafetler bana çok pahalı gelmeye başladı. Artık alışveriş yapamıyorum ve bu duruma ne kadar üzülüyorum sormayın :))

Alışveriş yerine beğendiğim kıyafetleri 5/1'i fiyatlarla kendim yapıyorum ve üzerine bir de ekstra mutluluk alıyorum. En son yaptığım ve abiye diye başlayıp abaya elde ettiğim bir dikiş denememi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, siz başlangıçta ne planlarsanız planlayın boşuna. Bu işlerde kumaş ne olmak istiyorsa o oluyor. Ben de abiye olsun diye uğraşıp didindim ama o abaya olmayı tercih etti. Çok da iyi etti aslında. Burada kumaşa söz hakkı veren tasarımcının da payı yok değil tabi. Çünkü son söz ona ait ve o isterse ne yapar eder ve bu kumaşı abiye yapabilir ama bence kumaşın sözünü dinlemelidir.

Dikiş dikerken özgür takılmak, kuralları takmayıp akışına bırakmak gerekiyor. Tam tersini yaptığınız durumlarda bu hobi sizde bir fobiye de dönüşebiliyor. Bundan yıllar yıllar evvel böyle bir tecrübem olmuş ve yıllarca dikişten uzak durmuştum. Şimdi ise "kafa nereye biz oraya modunda" çalışıyor ve sonuçtan %100 mutluluk kazanıyorum. Eğer böyle bir niyetiniz varsa hiç durmayın ve hemen başlayın.

Peki bir abaya nasıl mı dikilir? Evvela dikiş dikmeye niyet edilir, sonrası zaten ardı sıra gelir. Anlatabildin mi? :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google+ Followers