Ana içeriğe atla

Kadına Şiddet ve Taciz Suçları

Neden kadına şiddet, taciz, tecavüz olayları arttı?
Suçlu din mi dinsizlik mi ? 
Çözüm eğitim mi ağırlaştırılmış cezalar mı?

Hergün kocası tarafından öldürülen kadın haberleri ile güne başlayan tecavüz haberleri ile günü bitiren bir ülke olduk.

Televizyon izleyip de mutlu olmak gelecekten umutlu olmak imkansız.
Herkes suçu başkalarında arıyor. Kimse kabahat kürkünü sırtına almıyor.

Hele bir kesim var ki bu kesim beni çileden çıkarıyor. Güya bütün bunların sebebi dinmiş gibi gösteriliyor. Din cennette bile Hurilerden bahsediyormuş,  din kadını erkek için bir obje gibi görüyormuş.


Üniversitede araştırma görevlisi olanlara proflara doçentlere sesleniyorum. Oturmayın. Sadece Müge Anlı'ya çıkan vakaları inceleseniz hakikati görmeniz ve göstermeniz için yeterli olacaktır.


Nerede bir suç varsa sebebi hep dinsizlik. Yani dinin emirlerine karşı yapılan fiiller.

Din çalma diyor harama bakma diyor aklını başından alan şeyleri kullanma diyor. Helalden şaşma diyor. Din nasıl kötülüğün babası olabilir?

Bak bakalım din bahsi geçen suçları nasıl cezalandırıyor. Ne zaman böyle bir olay olsa idam geri gelsin diyorsun ama rejim cezası İslam'da var denilince gerici din diyorsun. Bir kadını testere ile doğrayan adama bir kadını tecavüz ettikten sonra yakan adama ne kadar ilerici bir ceza vermeyi düşünüyorsun?


Bir bak bakalim eğitim kurumlarında din temelli eğitim veren Osmanlı'da suç oranları neydi? Sonra dön "laik" eğitim sistemi ile yetiştirdiğin nesilde suç oranları ne oldu bir bak. Bize hersey müstehak.


Sabah kuşağından aksam kuşağına kadar şiddet ve cinsellikten başka bir şeyin özendirilmediği televizyon programlarına bak bir de. Bir bak bakalım suçlu kim?


İdealleri olmayan,  vatan millet sakarya'dan ayşe fatma hayriye'ye terfi eden bu neslin faili kim bir düşün.


Fazlada düşünme mazallah aklını oynatırsın..


Allah sevgisi ve korkusu elinden alınmış bir nesil var önümüzde.

Bir suçlu arıyorsak aynaya bakmamız yeterli.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))