Ana içeriğe atla

Batıda Yeni Dini Hareketler


Dersin adı "Batıda Yeni Dini Hareketler"..

Haftaya bu dersten vizem var. Bir kpss mağduru olmam sebebi ile dersin işlendiği saatlerde okulda hiç bulunamadım. Nihayet dün ders notlarına ulaştım. Sınav öncesi ne anlatıyor diye bir bakayım dedim. Beynim uyuştu bıraktım. Hem sadece beynimi uyuşturmadı midemi de bulandırdı. Gidişat bende büyük bir travma yarattı. Hala şok halinde olabilirim.

Evet okuduğum şeyleri ilk defa duymadım ama hepsini bir arada duyunca aşırı dozdan zehirlenme yaşamış olabilirim. Durum düşündüğümden de vahim. İnsanlar kafayı yemiş. İnsanlar insan olmaktan istifa etmiş. İnsanlar şeytanlığa terfi etmiş. Hatta şeytan bu insanları görünce emekliliğe ayrılma vaktim geldi diye düşünmüş bile olabilir.

Adını "din" koydukları çeşitli hareketlerin temel öğretisi hatta belki de tek öğretisi "sapıklık".
Kadın, hemen hemen hepsinde sadece bir metadan başka bir şey değil. Cinsellik, haz ve şiddet eksenli bu oluşumlarda bir lider var ve o istediğine istediğini yapma hakkına sahip. Sadece liderin mutlu olabileceği bu akımlara insanlar nasıl bağlanabiliyor, aklım almıyor. Onlar için üzülüyor, korkuyorum. Dinim için, ailem için, halim için şükrediyorum.

Bu "insanlara" bakınca şeytan bile cennetlik bir şahsiyet oluyor gözümde. Şeytanın tek suçu kibirdi. "Önce Ben" dedi diye böyle bir bedel ödedi. Mukayese edince, bunların ödeyeceği bedeli tahayyül edemiyorum. Allah herkesi onların şerrinden korusun. Güvenlik anlamında da ciddi tehlikeler ortaya çıkaran bu akımlar için acil önlemler alınmalı. Tuzağa düşürülen insanlar onların elinden kurtarılmalı.

Ne okudun da bu hale geldin demeyin. Ne okumadım ki.. 
Benim okuduklarımı siz okumayın. Eğer hayata dair bir bir tutam umudunuz olsun istiyorsanız...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))