Ana içeriğe atla

Bir Silgim Olsa- Mim

Sihirli bir silgim olsa hayatımdan neleri silerdim. Bu yazı Şemspare'nin başlattığı mim'e teşrifimdir.

Bir silgim olsa..

Öncelikle, ömrümden değil belki ama yaşımdan bir kaç seneyi silerdim. Yaşamış olayım ama yaşamamış gibi görünsün. :-)

Sonra, hayatıma giren gereksiz şahsiyetleri silmek isterdim. Hem hayatımdan hem de zihnimden. Hani şu kore dizilerinde istemedikleri kişileri ve yaşantıları hatırlamama mevzusu var ya onun gibi bir şey olsa hiç fena olmazdı.

Daha sonra evdeki halıları camları filan silerdim herhalde.. Bir Türk Kızı'ndan beklendiği üzere :-)
Eee etrafı da temizlediğimize göre hayatımızı temizlemeye kaldığımız yerden devam edelim. 
Şöyle bi baktım da baya temiz bir hayatım varmış, temizleyecek bir şey bulamıyorum :) (fazla mı enaniyet koktu ne) 


Neyse tamam, tamam, hadi itiraf ediyorum. Şu sol tarafta duran habire içi dolan günah defterimi silsem iyi olurdu. Hani çocukluğumuzda kalbinden daha temiz sayfalar ayırırdık ya sevdiklerimize.. Kiramen Katibi'm de bana işte öyle sayfalar ayırsa ne olurdu sanki..

Silmenin amacı yeniden yazmak değil midir çoğu zaman.. Huyum kurusun bir silerim bin yazarım. Bu nedenle eğer bana böyle bir silgi verilecekse yanında eşantiyon olarak bir de istediğimi yazabileceğim kalem vermeleri gerekir. Yoksa kurtarmaz..

Böyle bir kalemimiz olsaydı ne yapardık? Hadi bu da benim Mim'im olsun:) 
Bu yazıyı okuyan herkese paslıyorum.


Yorumlar

  1. hihi okurken bana da çok tanıdık geldi bu satırlar... kalemim olsaaa... of of bana bir kalem yetmezdi ki :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))