Ana içeriğe atla

30 Olduk İyi Mi?

Bugün benim doğum günüm.
Annem dahil hiç kimsenin hatırlamadığı bir doğum günü yaşıyorum.
Üstelik 30 oldum. 30 ya 30..
Özünde yeterince travmatik bir durumu iyice travmatik yapmaya ne luzûm vardı sanki..
Bir kişi hatırlasa yeterdi aslında..
Ama Google sağolsun, ilk ve tek sürprizi o yaptı
-Zannediyordum meğer Elinoğlu da hatırlamış, bir sürpriz de ondan geldi- ama beklediklerimden gelmedi, gelemedi.

Tamam Ericson'un Yakınlığa Karşı Yalıtılmışlık evresini yaşıyor olabilirim. Kabul ediyorum. Hayatımın en yalnız yıllarını yaşadığımı da kabul ediyorum. Ama bunu bu kadar yakından hiç hissetmemiştim. Üstelik doğum günü kutlamayı da hiç sevmememe rağmen bugün nedense bekledim. Filmlerdeki gibi bir sahne olsun istedim. Olmadı :))
Ben de gidip kendi pastamı kendim aldım.. 

Pastayı aldığım çocuk bile bana "abla" diye seslendiğine göre hakikaten yaşlandım.. Bu saatten sonra beyaz atlı prensimi bulmam bir mucizeye kaldığına göre yalnız doğum günleri kutlama olayına alışsam iyi olacak..

Yayında ve yapımda emeği geçmeyen bütün "dostlarıma" teşekkür ediyorum. Hepsini çoook seviyorum :))


Yorumlar

 1. İyiki doğdun mu diyeyeyim, yoksa geçmiş olsun bir yıl daha yaşlandın mı diyeyim bilemedim :)
  Nice mutlu yıllara, İnşAllah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi ki doğdum diyelim :) yaşlanan sadece rakamlar bende bir değişiklik yok :))

   Sil
 2. Nice yıllara canım bende de aynı durumlar ama ben senden +5 öndeyim yani dehşetül vahşet :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya öyle deme.. Geçiş aşamaları hep zordur. 20de de böyle olmuştu. Sonrasında alışıyorsun. Bugün ikinci günümde dahi ısınmaya başladım yeni yaşıma.. Bence 30lu yaşlar kadınların en güzel çağları :-) Dünü atlattım ya artık 40a kadar kafam rahat..

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Seni doğurana da teşekkür ediyoruz:)))

   Sil
  2. Annem her doğum günümde "senin bana hediye alman gerek" der. "O gün asıl sıkıntıyı ben çektim" diye de ekler :)) Bu nedenle teşekkürlerini kendilerine iletmem gerekecek :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))