8 Ocak 2016 Cuma

Şahit Ol Ya Rab!

Hani eskiden evlerde üzerine şöyle yazan bir tablo olurdu:
Bugün Allah için ne yaptın?
Bugün Allah için çok yoruldum.. Ayaklarımın altı sızlıyor, beynim Zonkluyor, aç ve susuzum.. 
İyilik Yap denize at derler, şimdi bunu söyleyerek ne yapıyorsun? Yaptığın doğru mu? diyebilirsiniz. Haklı sualler bunlar. Ama amacım yaptıklarımı saymak değil vicdanımı rahatlatmak belki.. Belki de niyetimi yeniden hatırlatmak kendime..
Bazen hayatın akışına kapılıp gidiyorsun ve neyi ne için yaptığını unutuyorsun. İşte bu zamanlarda sebebleri yüksek sesle söylemek gerekiyor yeniden hatırlamak için.. Dayanma gücünü artırmak için.. Vazgeçmemek için.. Sabretmek için..
Evet bugün Allah için çok yoruldum.. Bu yüzden yorgunum ama mutluyum. Mutlu olmalıyım en azından.. İçimdeki art niyetli kelimeler dizisini boğmalıyım. "değmez bu kadar yorma kendini" dememeli içimdeki ses.. "yoruldun da ne oldu" diye söylenmemeli..
Peygamberimiz sav bile veda hutbesinde "görevimi hakkıyla yaptım mı?" diye sorup da "evet ya Rasûlullah" cevabını aldıktan sonra "Şahit ol ya Rab" diye üç kere tekrar etmemiş miydi?
Şimdi ben de aynısını yapıyorum..
Görevimi hakkıyla yaptığıma inanıyorum..
Senin için yoruluyorum..
Şahit ol ya Rab!
Şahit ol ya Rab!
ŞAHİT OL YA RAB!

6 yorum:

 1. Amin.
  Düşen uçağı mı tuttun, tusunami dalgalarını geri mi çevirdin :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunların ikisi de Allah için yapılacak şeyler kategorisine girmeye hak kazanamayacak işler bence :))
   Ben daha zor işler yaptım zira insanla uğraş en zoru..

   Sil
  2. Can kurtarmak ta Allah için :)
   Çiçeğim; perdeyi açarken kökünden koptu sabah, o günü zehreyledi :(
   Aldım tamir ettim, vicdan-sızım dindi. Bak şimdi şüphede kaldım vicdan rahatlatmak Allah rızası için değil mi :(

   +Yorum bırakırken ben robot değilim onayı isteyen bir kontrol var, bu yorum bırakmayı zorlaştırıyor. Ayarlardan düzeltebilir misin :D

   Sil
  3. Doğrusun can kurtarmak da Allah için elbette :) Ne bileyim bir an cebriyeci (kaderci) yanım ağır bastı da ondan öyle dedim galiba.. Çiçeğine de çok üzüldüm şimdi..
   +Ayarları düzeltmeye çalışacağım, yalnız artık adını vermek istemeyen takipçi modundan çıksanız mı diyorum :) Beni bu kadar sıkı takip eden takipcimin hiç olmazsa bir nicki filan olsun isterim :)

   Sil
  4. Ayarlamanızı istememden maksat bir insanın uyduruk bir sisteme mecbur bırakılması hoş görünmüyor, (makinelerle savaşmaktayım, yaşasın özgürlük) :D

   +RSS okuyucu(NewsFox) diyelim biz buna, adsız olmak daha iyi kendimce :)

   Sil

Google+ Followers