Ana içeriğe atla

İslamofobi Ne Ola ki?


-İslamafobi ne, dedi çocuk.

-İnsanoğlunun yaklaşan sonundan duyduğu endişenin perdelenmesi ve yadsınması için uydurduğu en yeni savunma mekanizmasının adı..

-Biraz daha ayrıntıya girebilir misiniz?

- Bak şimdi, düşün ki çaresiz bir derde düşmüşsün. Tabiblerde derman yok yarana.. Ama biri gelip diyor ki şu ilacı içersen iyileşeceksin. Hiç bir şeyin kalmayacak. İlaca bakıyorsun, ölsen daha iyi. Zaten doğduğundan beri ilaç içmekten nefret ediyorsun. Acı veriyor sana, gitmiyor hoşuna.. Kendini ölüme terk ediyorsun. Ailen, arkadaşların endişeli.. İnat etme diyorlar, iç şu ilacı.. İçmemek için bir bahane bulmalısın. Hem kendini hem onları kandırmalısın. Gerekirse ilacı sana satanı bile bu yalana inandırmalısın. Nihayet dünyanın en büyük yalanını buluyorsun. 

"Bu ilaç çok korkutucu, zarar verici, yıkıcı, bu ilacı içenler şifa filan bulamamış, daha da beter olmuşlar, ölürüm de içmem onu.."

Böyle bir yalana inanacaklarını düşünmüyorsun herhalde. Somut örnekler sunmalısın. Onları inandırmalısın. Ne yapacağını buldun nihayet!!!

İmaj zedeleme projesine hoş geldiniz.
 
Önce ilacı saf ve temiz bir kaç insana içireceksin. Aşk şarabından içip kendilerinden geçtiklerinde onlara yapmamaları gereken şeyleri yaptıracaksın. Yanlışı doğru ile karıştırıp ilaçla beraber yutturacaksın.

Ardından bu ilaç piyasaya çıkınca zarar edecek adamları bulacak, onlara da sanki o ilacı içmiş gibi yaptırıp, ellerinden geleni ardlarına koymamalarını söyleyeceksin.

Yeter mi yetmez tabi. Mümkün oldukça çamur atacaksın izi kalacak. Bu konuda videolar hazırlayabilirsin, filmler yapabilirsin, kitaplar yazabilirsin, şarkılar besteleyebilirsin. 

Neden mi bu kadar çok uğraşasın?
Çünkü asla ve asla o ilacı içmemelisin. "İçindeki ses" öyle diyor. O ses ki, daha sen doğmadan seni düşman bellemiş. O ses ki seni bu ölümcül hastalığa düşürmek için ne kadar zararlı şey varsa süslemiş püslemiş.. O sese engel olamıyorsun. Olmak da istemiyorsun doğrusu..

Yoruldun ama değdi. Artık ne sen, ne diğer hastalar bu ilaca güvenmiyor. İlacı içen bile endişeli. Hem ilacı içiyor hem de "acaba?" diyor.  Başardın. İslamofobi diye bir yalana herkesi inandırdın..

-Yani İslamofobi, insanlığın intiharı mı?

Aynen öyle, insanlığın kendi kendine doğrulttuğu bir silah bu. Hiç düşündün mü, dünya da yüzlerce din varken, bütün din mensupları kardeş kardeş oynarken, "İslam" isimli çocuk oyun dışı kalıyor neden? Hiç düşündün mü, "torunuz topunuz bir, ben tek ulen" diye meydan okuyor, istemeden.. Neden? Hiç düşündün mü?

Bunun iki açıklaması olabilir. 
Ya bu çocuk, çoook kötü bir çocuk gerçekten.. Ya da "acıların çocuğu" ama ne gelir elden.. Hangi filmde ezilen dışlanan hor görülen "kötüler" olmuştur ki zaten. Hangi roman "kötülerin acıklı hikayesini" yazmıştır var mı bilen? İyi isen yalnızsındır. İyi isen filmin sonuna kadar başına gelmedik haksızlık kalmaz. İyi isen hep yanlış anlaşılırsın ya da yanlış anlatılır..

Elbet acıklı başlayan filmler mutlu biterler, bilmelisin.
Onca şeye rağmen -bir cesaret- o ilacı içecek birileri olacak elbet, görmelisin.
İyileşenler, hakikati haykıracak.. "İnanmayın söylenen yalanlara" diye bağıracak, durmadan yılmadan anlatacak, duymalısın..
Allah Nurunu Elbet Tamamlayacak!!! O zamana şahit olmalısın çocuk, şahit olmalısın..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))