Ana içeriğe atla

Dertler Derya Olmuş, Boğulmamak Elde Mi?


Genç kadın of'la af arasında bir hayat yaşamaktadır.
Bardağa bakış açısına göre ilk harflerin yer değiştirdiği bu hayatta, mütemadiyen Araf'ta hissetmektedir, her nedense? Hayat herkes gibi onu da yeterince yormaktadır elbet. Ama sanki onun çile bardağı duble dolmaktadır. O, bakış açıları farklı olsa da her seferinde bardağa bakmayı başarabilirken diğerlerinin hep son damlaya takılmasına anlam verememektedir.

Damlaya damlaya göl olur derler ya, onun hayatında hiç bir son damla aslında son damla olarak kalmamaktadır. Muhakkak her bir sonun yerini alacak yeni bir damla bulunmaktadır. Günler günleri damlalar damlaları kovalarken havuzlar dere, dereler göl, göller deniz, denizler umman...
Genç kadın yavaş yavaş boğulmaktadır. Çırpındıkça yorulmaktadır. Ne bir çığlık atmakta ne de bağırmaktadır.. İçine içine.. Derinden derine..

Tutacak birini görse elini uzatacak ama nafile.. Ortalık pek ıssız.. İn cin tek kale maç yapmakta..
Kafasında deli sorular.. Beceremiyorsan yüzme.. Boğulacaksan bari yorulma.. Pes et..

Genç kadın yine ikilemde.. Kalp başka, akıl başka yerde..
Rüzgar şiddetleniyor, dalgalar gittikçe büyümekte.. Sahilden her saniye biraz daha uzaklaşmaktadır.
Superman sesini duymamakta, Denizatlı Prens ahtapotla muhabbete dalmış kimseyi umursamamaktadır. Genç Kadın vazgeçmemeye karar verir, yorulmamaya da.. Yorulmadan, boğulmadan, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan da kurtulmak mümkün diye düşünür bir an..  

Hareketsiz kalmalıyım. Bir odun parçası gibi, ruhsuz ve nefessiz.. Yaşamam için bu gerekiyorsa bunu yaparım.. Ama asla pes etmem!! Yorulmadım, yorulamam.. Yüzme öğrenmek için verdiğim çabaların hatrına.. Aştığım ummanların ardından bir kaşık su da boğulamam..
Boğulmayacağım İnşallah!!! der..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))