Ana içeriğe atla

Serin Havalar Gelmezse Biz Ona Gideriz

Yine ne çok yorulduk. Gözler çift görmeye başladı, beyin error veriyor. Bir kapatıp açsak mı acaba? 


Genelde yeter'in üzerinde yorulduysam başımı rahat bir şekilde yastığa yaslayabiliyorum. Yorgunluk eşiğim tahmin edilenin çok üstünde tabi. Bir güne bir kaç hayat sığdırdığımı zikretmiştim daha evvelce. Sabah erken saatlerde alın terim alnımın sınırlarını çoktan aşmıştı bile. Eve döndüğümde doğal yollardan vucut toksinlerimi atmış olmanın rahatlığıyla bir damacana suyu diktim kafaya.. Survivor'da oyun kazanmış gibiydim. Dili damağı kurumuş ama yüzünde o saçma gülümseme. Okuduğum yazılı kağıtlarının sayısını sayamayınca tartmaya karar verdim. 20 kilograma yakın zannımca. Arada bir Eminönü yaptım. Bulaşıktan bahsetmiyorum o artık standart. Ve ev. Ardından yazılı kağıtlarıyla tam hız mücadele. Nihayet dedim, artık dinlenebilirim.

Uyku moduna geçmeden evvel, bir selam vereyim istedim. Gecenin uzun, uykularımızın derin, rûyalarımızın ise serin olması dileğindeyim. Zira havalar suyun kaynama derecesine yakın seyretmekte. Arka fonda Emre ALTUĞ "sıcak daha da sıcak olacak" demekte. 

Bu aciz kul Erzurum'a gidip kurtulacağı günü sayıyor. Berat kağıdımı almaya az kaldı. Darısı geride kalanların başına..

Ne demiş bir Şair:

Yaz geldi soğuğu yara yara
Semavi sakın düşmesin dara
Hele bir uçak Erzurum'a vara
Bayram o bayram ola..


Yorumlar

 1. Yalnız başına yaşa Nabrut ben sana bakarım gel deme sonra da bulaşıktı sıcaktı şikayet et hıh :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buyur gel kapım her daim açık, öğretmen maaşları az olsa da bize yeter zannımca :))

   Sil
 2. Hadi senin Erzurum a gidip sıcaktan kurtulma şansın var.Ya biz napalım bu Bursa'nın sıcağını çekmekten başka çaremiz yok .Pişiyoruz. Yanıyoruz. Terliyoruz. Bunalıyoruz. Daha ben nasıl anlatayım ����

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))