Ana içeriğe atla

Gözyaşları Dolmadan Dökülmüyor


Yazdan birşey anlamadan güz geldi. Dışarda yağmur var..
Bizim evde her zamanki gibi yine misafir :-)

Yaz günü grip olmayı başarabilen nadide insanlardanım. Bademciklerimin cik'i gitti bademi kaldı. Hepsi badem kadar olup gelen geçen türlü türlü yemeklere boğazı kapatmış durumda. An itibari ile ogs'yle bile geçişler durduruldu. Üç gün daha hasta kalmayı başarabilirsem en az bir beden incelmem garanti.

Yalnız dışarda değil içerde de yağmur var. Gözyaşlarım sebepli sebepsiz dökülüyor. Babam "aynı annen gibi ağlıyorsun" diyor. Anneme benzemek hoşuma gidiyor. O an hem ağlıyorum hem de gülümsüyorum :-)

Babam, hastalığa dayanamadığım için ağladığımı zannediyor. Hani bir şarkı var ya "herkes beni hastayım sanıyor, yastayım hiç kimse bilmiyor".. Evet doğru, hastalık insanı gereksiz duygusallaştırıyor ama bulutlar da öyle birden yağmur bırakmıyor. Yani gözyaşları dolmadan dökülmüyor.

Güz işte yine hüznüyle geldi. Eğlenceli bir yazı yazmak isterken sona doğru melankoliye bağladım. Bu yazımda bile mevsimler arası geçişi fark edeceksiniz.. 
Aniden, habersiz, sakin ve sessiz..

Yorumlar

  1. Çok geçmiş olsun.Bende hafif hafif dolmaya başladım henüz dökülmeye başlamadı yaşlarım .Bizdede yağmur var Güzün hüznü belli ediyor kendini sanki.Mevsim geçişleri beni çok etkiliyor ya depresyona giriyorum resmen.Ben artık yazdan, güzden, günden, aydan, yıldan birşey anlamıyorum zaman o kadar hızla geçiyor ki :(

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))