Ana içeriğe atla

Manyaklıkta Sınır Tanımamak

En son yazdığım postu "bakalım hayatımda daha ne manyaklıklar olacak?" diye bitirmiştim. Ki çok geçmeden yeni yeni manyaklıklara yelken açtım. Hem ne açmak..
Hatırlarsanız dün, "olmayan doğum günüm" bir otobüs tarafından kutlanmıştı :)) Bu konuyu bir sınıfta çocukların uyanıklık seviyelerini artırmak adına anlatma hatasında bulundum. Yani amaç derse biraz ara vermekti. Vermez olaydım. İkinci derste "sürpriiiiiiiiiizzzzzz" sesleri eşliğinde girdiğim sınıfta yerler kağıttan yapılmış kalplerle doluydu. Ve acayip bir sevgi gösterisi. "İyi de bugün benim doğum günüm değil ki" dedim ama anlatamadım. Herkes işine geleni anlıyor bu memkette. Bu kadarıyla kurtulduğumu düşünüyordum ki mevzu bütün okula ne ara yayılmış anlamadım. Tenefüste öğretmenler odasına gidene kadar kaç doğum günü tebriği aldığımı hatırlamıyorum. Artık kimseye derdimi anlatmamaya karar verdim ama bu da yanlış bir kararmış, onu da bugün anladım.
Yeni gün yeni ümitler derken bizimkiler hala dünde kalmışlar. Tarih hala 1 Mart. Ne bitmez bir Mart'mış Allah'ım.. Sınıfın kapısını açtığımda yine aynı sesi duydum " sürpriiiiizzzzzzzzzzz" ve onlarca balon.. Üstelik bu sefer mumlu pasta da var.. Çocuklar "bugün benim doğum günüm değil ki dedim" ama pek takan olmadı. İstanbulluların bu hafta, bi doğum günü kutlayası gelmiş herhalde :))

Yalnız benim de onlara bir sürprizim vardı. Durdum durdum da olmayan doğum günümde oruç tuttum iyi mi? Hayatımda ilk defa böyle sürpriz bir doğum günü yaşadım ama doğum günü pastamı yiyemedim :)) Her şey o kadar saçmaydı ki düşünün müdür bey bile kameralardan izlemiş olsa gerek ""bu sınıfta bir doğum günü olayı varmış bir uğrayalım dedik" diyerek olaya dahil oldu. Protokol de geldiğine göre artık pastayı kesebiliriz herhalde :)) Pastayı ben kestim onlar yedi.. Afiyet bal şeker olsun ne diyeyim..

Ne yazık ki gün böyle de bitmedi ama ben bu postu burada bitireceğim. Günün geri kalanında başıma gelen manyaklıkları başka bir postta anlatırım inşallah :))

Yorumlar

 1. Sabah sabah iyi geldi :)
  Eminim yaşarken çok sinir bozucu olmuştur ama bize çok eğlenceli
  Bu arada eğer bu kadar önemseniyorsanız öğrencileriniz sizi çok seviyor demektir :)
  Orucu da Allah kabul etsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Trajikomik diyelim :) hem eğlenceli hem yorucu ama gerçekten sürpriz bir durumdu. Oruç temennisi için teşekkür ederim :))

   Sil
 2. Geri kalanını çok merak ettim :)

  YanıtlaSil
 3. Hocam nafile değil miydi ya bozsaydın keşke hem daha çok sevap oluyor biliyorsun. Demek ki borç falan tutuyordun :/
  Bu benim kapıya çarptığımın aynısı bea! Herkesin kafa gidik es kaza yaşıyoruz valla :DDDDD

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))