Ana içeriğe atla

Bu Öğretmenler de Oturarak Para Kazanıyor


Son iki gündür "bu öğretmenler de oturduğu yerden para kazanıyor" sözünde atıf yapılan öğretmenlerden biri hissediyorum kendimi..

Malum dün ve bugün Teog sınavı vardı. İlk gün branşıma ait sorular sorulduğu için sınavda görev alamadım. Üzüldüm mü? Hayır..

Sınavda görevli olmasak da, o gün okullar tatil olsa da, okula gitmemiz gerektiği gerçeği, sebebini anlamadığımız, anlamaya da çalışmadığmız bir konu..

Okula gidip sınav bitene kadar oturuyorsunuz.. 
Dün istemesem de oturarak kazandım paramı..

Bugün ise sınav görevim vardı. Dua ettim, okudum üfledim ve kurradan "yedek gözetmen" kağıdını çekmeyi başardım :)) Yine ve yeniden oturarak para kazandım. Hakkımı da yememek lazım otur otur nereye kadar dedim okulun bahçesinde bir iki volta attım..

Sanırım yarın yine oturarak para kazanacağım. Bir derse girdikten sonra dersine gireceğim sınıfın öğrencileri pikniğe gideceklermiş. Bana da öğretmenler odasında oturmak düşüyor bu durumda :))

Biliyorsunuz bendeniz bardağın dolu tarafını kâle alanlardanım.. Boş tarafını da gerekirse dolduranlardanım.. Tablonun bu kadar güllük gülistanlık olduğuna aldanmayın, back ground'da neler oluyor neler..
Bunu neden diyorum? İmrendiniz belki ama o kadar da şey değil yani bilin diye.. :))

Yorumlar

  1. Bak şimdi ben de üstüme alındım🙈Evet oturuyorum,ama bir sorun niye diye???(Sordunuz mu?cevap verecem de)Benim işim de kişi başvurursa yapılacak bir iş(kimseye zorla yaptıramam ki)Hal böyle olunca,oturup bekliyorum gelsinler diye.Birinin de bu işleri oturarak 😂😂😂yapması lazım dimi.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))